XVIII niedziela zwykła – 31 lipca 2022 r.

„Lecz Bóg rzekł do niego: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, co przygotowałeś?””

• XVIII w roku liturgicznym
    • Poniedziałek, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do modlitwy w intencji pokoju dla naszej Ojczyzny i całego świata.
    • Wtorek – wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Można również zapisać się do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce.
    • I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie
    • I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30
    • I sobota miesiąca – odwiedziny z posługą sakramentalną osób chorych i starszych od godz. 9.00. Po Mszy wieczornej zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
    • Kancelaria czynna w dni powszednie od 18.30 do 19.00.
    • Pierwsza niedziela miesiąca – adoracja najświętszego Sakramentu.
    • Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny wyraził zgodę, aby nasza parafia przekazała nieodpłatnie na rzecz Gminy Długołęka, część gruntu przy kaplicy filialnej w Śliwicach, na realizację celu publicznego, jakim jest budowa chodnika.

KALENDARZ LITURGICZNY

• 1 sierpnia (poniedziałek) – św. Alfonsa Liguori (wspomnienie)
  • 4 sierpnia (czwartek) – Św. Jana Marii Vianneya (wspomnienie)
  • 6 sierpnia (sobota) – Przemienienie Pańskie (święto)