XV niedziela zwykła – 10 lipca 2022 r.

„Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?» On rzekł: «Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego».”

• XV w roku liturgicznym.
    • Koncert muzyki gitarowej w wykonaniu p. Sławomira Markowskiego w kaplicy w Rakowie o godz. 19.30. Zebrane fundusze będą przeznaczone na remont kaplicy w Rakowie.
    • Od poniedziałku do piątku w naszej parafii będziemy gościć: O. Cypriana Tomaszczuka OSB.
    • Środa – Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej wraz z procesją swiatła.
    • Spowiedź św. – 15 min. przed Mszą św.
    • Kancelaria czynna w dni powszednie od 18.30 do 19.00.
  3. Bóg zapłać za ofiary na „świętopietrze” w kwocie 604 zł.
  4. Wszystkim podróżującym, pielgrzymującym i uczestnikom różnych form wypoczynku życzymy bezpieczeństwa i nabrania sił do dalszej pracy lub nauki.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

• III – Kamil Tokarski, kawaler, Wilkszyn i Roksana Haba, panna, Brzezia Łąka
  • II – Amadeusz Soter, kawaler, Bielawa i Kinga Cioma, panna, Bierutów
  • I – Szymon Leśnicki, kawaler, Długołęka i Patrycja Polańska, panna, Brzezia Łąka

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Maciej Zacharczuk – wikariusz