UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17 kwietnia 2022 r.

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

• Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach oraz wspomaga na drogach codzienności.
    • Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy. Każdy dzień najbliższego tygodnia ma w liturgii rangę uroczystości. Z tej racji w piątek nie obowiązuje post.
  2. Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych swoją modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny.
    • Codziennie po Mszy św. wieczornej, nowenna do Bożego Miłosierdzia, która potrwa do przyszłej niedzieli.
    • Środa: Nowenna do NMP.
    • Uroczystość Bożego Miłosierdzia, o godz. 15.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
    • W Archikatedrze wrocławskiej o godz. 15.00, święcenia biskupie przyjmie ksiądz Maciej Małyga, którego wielokrotnie gościliśmy w naszej parafii. Biskup Maciej udzieli sakramentu bierzmowania, młodzieży naszej parafii, 16 czerwca o godz. 17.00
  5. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Ks. Maciejowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pani Katarzynie za przygotowanie chóru i wszystkim chórzystom, Panu Kościelnemu Janowi, Panu Organiście Krzysztofowi, Rodzinie Domowego Kościoła, która przygotowała Ciemnicę i Grób Pański, OSP Brzezia Łąka za wartę przy Bożym Grobie, wszystkim którzy posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Bóg zapłać.

Składamy w tym dniu życzenia radości, pokoju serca i wytrwania w wierze oraz błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Maciej Zacharczuk – wikariusz