V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 kwietnia 2022 r.

Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz».

• Według dawnej tradycji, w V niedzielę zasłonięty krzyż jest elementem oczekiwania na Niedzielę Wielkanocną.
    • Witamy ks. Łukasza Pawickiego, który przewodniczy rekolekcjom wielkopostnym, które potrwają do środy.
    • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
    • Codziennie po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.
    • Środa: zakończenie rekolekcji, spowiedź rekolekcyjno – świąteczna, przy udziale zaproszonych kapłanów.
    • Piątek: Droga Krzyżowa ulicami Brzeziej Łąki. Nie będzie drogi krzyżowej o 17.30. Naszą modlitwę rozpoczniemy przy kościele o godz. 19.00 zakończymy na cmentarzu parafialnym. Zapraszamy mieszkańców do niesienia krzyża przy poszczególnych stacjach: I: ministranci, lektorki, II: chór Te Deum; III: Domowy Kościół; IV: Żywy Różaniec; V: Brzezia Łąka; VI: Pietrzykowice; VII: Śliwice; VIII: Bielawa; IX: Raków; X: Mydlice i Nowy Dwór; XI: Kątna; XII Oleśniczka; XIII Piszkawa; XIV Brzezia Łąka Dębno i Zamłynie.
    • Sobota: Zbiórka dla ministrantów, lektorów i szafarzy, oraz wszystkich osób które chciałby się zaangażować w posługę liturgiczną w trakcie Triduum Paschalnego, o godz. 12.00.
    • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Raków, środa godz. 17.00; Śliwice, czwartek godz. 17.00; Kątna piątek godz. 17.00;
  3. Odwiedziny chorych będą przed świętami w Wielką Środę 13 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie takich osób.
    • Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Jeśli nie będzie padać to o godz. 12.00 gromadzimy się na zewnątrz przy kościele koło krzyża. Nastąpi obrzęd poświęcenia palm i procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkie dzieci aby niosły kolorowe palmy.
  5. Pomoc dla Ukrainy: Potrzebna jest żywność dla uchodźców i środki higieniczne. Produkty prosimy dostarczać na plebanię.
  6. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, po Mszy św. wieczornej i różańcu.

POŻEGNANIE

Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych: śp. Józef Kasak (l. 88) ze Śliwic; śp. Piotr Kawalec (l. 39) z Wrocławia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…