IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27 marca 2022 r.

W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać.

• W liturgii nazywana jest niedzielą Laetare – czyli radości.
    • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
    • Codziennie po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.
    • Środa: Nowenna do NMP.
    • I Piątek miesiąca – zapraszamy do spowiedzi przed Mszą św.
    • Piątek: indywidualne spotkanie duszpasterskie, dla kandydatów do bierzmowania, grupa III oraz młodzież z poza szkoły w Brzeziej Łące o godz. 19.30.
    • Sobota – Parafialna Ekstremalna Droga Krzyżowa do sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy (ok. 30 km) wyruszy o godz. 6.00. Zapisy i informacje w zakrystii u ks. Proboszcza
    • I Sobota miesiąca – po Mszy św. wieczornej, zmiana tajemnic różańcowych i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, wynagradzające Sercu NMP.
    • Odwiedziny chorych będą przed świętami w Wielką Środę 13 kwietnia.
    • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Raków, środa godz. 17.00; Śliwice, czwartek godz. 17.00; Kątna piątek godz. 17.00; Brzezia Łąka piątek godz. 17.30
    • Rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne i potrwają do środy włącznie. Rekolekcje będzie prowadził ks. Łukasz Pawicki – notariusz Sądu Duchownego we Wrocławiu. Spowiedź rekolekcyjno – świąteczna, przy udziale zaproszonych księży, będzie w środę 6 kwietnia
    • Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 10.15.
  4. Pomoc dla Ukrainy: Potrzebna jest żywność dla uchodźców: konserwy, makarony, kasze, słodycze dla dzieci, środki higieniczne. Produkty prosimy dostarczać na plebanię.
  5. Parafialny Oddział Caritas, rozprowadza czekoladowe baranki w cenie 5 zł. Dochód będzie przekazany przez Caritas Archidiecezji, na pomoc potrzebującym. Na stoliku prasowym wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej, akcja prowadzone przez CARITAS.
  6. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej i różańcu.