NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO-10 stycznia 2022 r.

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie».

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, ale tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.
    • Środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
    • Sobota – zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 12.00.
  3. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  4. Bóg zapłać wszystkim którzy uczestniczyli i przyczynili się do zorganizowania III Brzeziołąckiego Orszaku Trzech Króli: rodzinom naszej parafii, ks. Maciejowi, p. Pawłowi – katechecie, jego żonie i synom, młodzieży naszej parafii, chórowi parafialnemu, OSP Brzezia Łąka, Policji Długołęka.
  5. Wizyta Duszpasterska – Kolęda 2022: Spotkania będą odbywały się w dwóch formach:
    • dla rodzin, które dokonały zgłoszenia: kolęda odbędzie się w formie tradycyjnej wizyty księdza z błogosławieństwem domu i jego mieszkańców.
    • dla pozostałych rodzin: zapraszamy do fizycznego uczestnictwa we Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii.
  6. Informacja dla rodzin przyjmujących kolędę w domu:
    • dzień wcześniej ksiądz skontaktuje się telefonicznie i poda orientacyjną godzinę wizyty kolędowej
    • wizyty kolędowe będą się rozpoczynały o 16.00, a kończyły ok. 20.30.
    • prosimy o obecność w miarę możliwości wszystkich mieszkańców.
  7. Informacje dla rodzin, które będą uczestniczyły we Mszach św.:
    • prosimy o udział we Mszy św. w dniu wskazanym na planie (Msze św. będą zawsze o godz. 18.00)
    • prosimy o przyniesienie w dowolnym naczyniu wody do poświęcenia.
    • Msza św. będzie sprawowana w  intencjach jej uczestników (będzie to Msza w intencjach zbiorowych – zachęcamy by najpóźniej przed Mszą św. przynieść do zakrystii kartkę ze szczególnymi intencjami, w jakich pragnęlibyście tę Eucharystię ofiarować. Prosimy o krótkie sformułowanie intencji.o
    • ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone zgodnie z celami kolędowymi.
    • po Mszy św. każdy otrzyma pobłogosławioną kredę do naznaczenia swych domów, oraz kadzidło.
    • na zakończenie Mszy św. udzielimy błogosławieństwa indywidualnego każdej rodzinie.

z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz