XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31 października 2021 r.

Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ma innego przykazania większego od tych».

• To uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła.
    • Ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
    • Poniedziałek – 1 listopada; Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu:
      • Brzezia Łąka 7.30 i 10.15;
      • Śliwice 7.30;
      • Kątna 9.00
      • Raków 9.00.
      • Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 12.00, po której nastąpi procesja z modlitwą za zmarłych. Po procesji będzie okazja do poświęcenia nowych pomników.
      • Szczególnie w tym dniu szczególnie pamiętajmy o wartości modlitwy, o Mszy św. z Komunią św. i o modlitwie wypominkowej.
    • Wtorek – 2 listopada; Dzień Zaduszny, będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. Msze św.: Śliwice i Raków godz. 17.00; Kątna i Brzezia Łąka godz. 18.00.
    • Środa – 3 listopada; Nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym rozpoczynają się o godz. 18.00; połączone są z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie jest Msza święta. Szczegółowy program jest na stronie internetowej i w gablocie. W kaplicach filialnych modlitwa wypominkowa w niedzielę.
    • I czwartek miesiąca modlitwa w intencji powołań i powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 20.00.
    • I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • I sobota miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią św. od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie takich osób. Po Mszy św. wieczornej, zmiana tajemnic różańcowych.
    • Sobota – zapraszamy dzieci naszej parafii na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się na świetlicy wiejskiej o godz. 11.00. Przewidziane są miłe atrakcje dla dzieci.
    • Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 15 min. przed Mszą św.
    • Pierwsza miesiąca – adoracja Najświętszego Sakrament
    • Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz.10.15. Dzieci na Mszy św. otrzymają poświęcone książeczki.
  4. Na stoliku prasowym znajduje się:
      • Informacja historyczna o kaplicy w Rakowie, a także ulotki z numerem konta na remont dachu zabytkowej kaplicy.
      • Prasa katolicka – zapraszamy do czytelnictwa.
      • Papież Franciszek zachęca nas do korzystania z daru odpustu zupełnego przez cały listopad. Korzystajmy z tego daru ofiarując go za naszych zmarłych.
  5. Podobnie jak w zeszłym roku, Ojciec Święty wydłużył na cały listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na Dzieła Misyjne. Zebrana kwota to 1088 zł.
  7. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.
  8. Kancelaria parafialna czynna, w środę, czwartek i piątek w godz. 18.30 do 19.00.
  9. Mamy nową Księgę Intencji Mszalnych na rok 2022. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  10. Proszę abyśmy przez cały czas pobytu w kościele, posiadali maseczki zakrywające usta i nos  (z wyłączeniem momentu Komunii).
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.