XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 listopada 2020 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tego i Mnie nie uczyniliście”. I pójdą ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

• Ostatnia niedziela roku liturgicznego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
    • Wspominamy św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej. Otaczamy modlitwą i dziękujemy: p. Katarzynie Kordyjak prowadzącej chór parafialny, Monice Bełkot prowadzącej dziecięcą scholę, a także organistom p. Michałowi i p. Mariuszowi za posługę na organach.
    • Naszymi ofiarami do puszki wspieramy budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00, a następnie Msza święta.
  3. W sobotę po Mszy wieczornej do godz. 20.00 Adoracja Najświętszego sakramentu.
  4. Najbliższa niedziela 29 listopada:
    • I Niedziela Adwentu.
    • Po Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą roznoszone w poszczególnych miejscowościach. Złożone ofiary są przeznaczone na potrzeby parafii.
    • Będą rozprowadzane Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. POŻEGNANIE: W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Gertrudę Wojdałowicz z Brzeziej Łąki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

KALENDARZ LITURGICZNY NA TYDZIEŃ

• 24 listopada (wtorek) – Świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac (prezbitera) i Towarzyszy (wspomnienie)