XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 listopada 2020 r.

Jezus powiedział: „Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”.

• Witamy ks. Jacka Froniewskiego z posługą Słowa Bożego.
    • Przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej, krajowi, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu. Wojna, zniszczenie, głód, śmierć i prześladowania są codziennym „chlebem” tysięcy chrześcijan w  tym afrykańskim kraju. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla chrześcijan prześladowanych.
    • O godz. 14. na cmentarzu parafialnym poświęcenie nowego ołtarza, figury Chrystusa oraz nowych pomników. Pomniki mogą być poświęcone również w innym terminie po uzgodnieniu z duszpasterzami.
  2. W niedziele odprawiana jest dodatkowo Msza św. o godz. 10.00.
  3. Wśrodę 102 rocznica odzyskania niepodległości. Porządek Mszy św.: Śliwice 7.30; Kątna 9.00; Raków 10.30 Brzezia Łąka 12.00 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00, w intencji Ojczyzny.
  4. Nabożeństwa wypominkowe, w kościele parafialnym, rozpoczynają się o godz. 18.00; połączone są z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie jest Msza święta. 9 listopada poniedziałek, Brzezia Łąka: wypominki spoza parafii i pozostałych ulic Brzeziej Łąki; 10 listopada wtorek, Brzezia Łąka od mieszkańców Pietrzykowic i Piszkawy. 15 listopada, niedziela Kątna 9.00. od mieszkańców Oleśniczki; Raków 10.30 od mieszkańców Bielawy.
  5. Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  6. Zgodnie z rozporządzeniami informujemy, że na Mszach św. i nabożeństwach może być obecnych w kościele Brzeziej Łące: max. 28 osób; Kątna max. 12 osób; Raków max. 5 osób; Śliwice max. 7 osób. W pierwszej kolejności zapraszam rodzinę, która ma zamówioną intencję Mszy św. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust, a także zachowanie dystansu.
  7. Został zakończony II etap budowy alei chodnikowych na cmentarzu (389 m²), zamontowano również dwie nowe bramy i furtki. Całość kosztów wyniosła 57 592 zł. Składam serdecznie podziękowanie darczyńcom za ufundowanie nowej figury Chrystusa na krzyż, oraz za ufundowanie ołtarza kamiennego i podbudowy ołtarza. W przyszłym roku planowany jest III etap budowy alei oraz odnowienie ogrodzenia od frontu. Stan konta cmentarnego wynosi 12 211 zł.