Ogłoszenia parafialne – 14 stycznia 2018r,

II NIEDZIELA ZWYKŁA
14 stycznia 2018

 1. Dzisiaj w liturgii świętujemy 2 Niedzielę Zwykłą czyli w Ciągu Roku. Porządek Mszy św. normalny. Na Mszy św. o 1200 tradycyjnie chrzest jak w II Niedzielę miesiąca. Tradycyjna zbiórka do puszek w naszej parafii z tej niedzieli zostaje przeniesiona kolejne niedziele. I tak za tydzień można będzie złożyć ofiarę na potrzeby dziecieco-młodzieżowego zespołu muzyczno-wokalnego i chóru; 28 stycznia na potrzeby duszpasterstwa niewidomych i głuchoniemych z racji ich pobytu u nas z jasełkami. Ksiądz Arcybiskup prosił, aby wspomóc w ostatnią niedzielę stycznia klasztory klauzurowe, ale ponieważ chcemy wtedy wspomóc niewidomych i głuchoniemych; zbiórka na zakony ścisłe, które mają mniejsze możliwości zarabiania na siebie, odbędzie się u nas w I niedzielę lutego.
 2. W tygodniu Msze św. o 1700 w kościele parafialnym. W środę bezpośrednio po Mszy św. kancelaria parafialna na plebanii. Można też umówić się telefonicznie.
 3. PLAN KOLĘDY w tym tygodniu:
  • Niedziela 14 stycznia 2018r. Śliwice ul. Topolowa
  • Poniedziałek 15 stycznia 2018r. DĘBNO czyli ulica Główna w Brzeziej Łące wraz z ulicami przylegającymi
  • Wtorek 16 stycznia br. – Brzezia Łąka ulice: Jesionowa, Lipowa Ogrodowa i Spokojna
  • Środa 17 stycznia br. – Brzezia Łąka ulica Młyńska od P. Soboli
  • Czwartek 18 stycznia br. – Brzezia Łąka ulice: Czereśniowa, Kasztanowa, Krótka, Orzechowa, Sportowa i Szkolna
  • Piątek 19 stycznia br. Brzezia Łąka ulice: Leśna, Magnoliowa, Wierzbowa i Wrocławska
  • Sobota 20 stycznia 2018r. – Brzezia Łąka ulice: Akacjowa, Kręta, Olchowa, Porzeczkowa, Słoneczna i Truskawkowa
  • Niedziela 21 stycznia 2018r. – Brzezia Łąka ulice Kościelna, Łąkowa i Sosnowa.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 1200 koncert kolęd chóru „Te Deum” i zespołu młodzieżowego „Dysonans”. Wszyscy obecni też są zaproszeni do śpiewania.
 5. Jak wspominaliśmy w niedzielę o 1130 będą JASEŁKA w wykonaniu duszpasterstwa niewidomych i głuchoniemych dzieci oraz młodzieży. Po jasełkach Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 6. W klasztorze Ojców Franciszkanów w Kłodzku jest wystawa Szopek Betlejemskich z różnych stron świata. Będzie do 1 lutego w g. 1500; 1630 i 1800 w grupach 20-osobowych. W innych terminach rezerwacja telefoniczna nr 795 620 667 od 1300 do 1400. Wstęp – dobrowolna ofiara. Zachęcamy do odwiedzin nie tylko rodziny z Sokolca .
 7. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu informuje, że już 23 lutego br. rozpoczną się pierwsze zajęcia na nowo powstałych Podyplomowych Studiach Katechezy Przedszkolnej dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy licencjata lub magistra) w zakresie wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego i chcą uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii katolickiej w przedszkolach. Studia trwają dwa semestry. Rekrutacja potrwa od 2 stycznia do 2 marca 2018 r. Więcej informacji na stronie WWW Uczelni: w dziale STUDIA PODYPLOMOWE oraz REKRUTACJA. Jednocześnie przypominamy katolickim rodzicom o dopilnowanie katechezy w przedszkolu, do którego uczęszczają ich dzieci.
 8. Nasz zespół Kultywator uczestniczy w; Przeglądzie Piosenki Ludowej Radia Wrocław -sesja zimowa . Jako jedyny z Gminy Długołęka . Prosimy o wysyłanie SMS popierającej nasz zespół . Szczegóły podane w gablotach Brzeziej Łąki lub na stronie internetowej Gminy Długołęka . Serdecznie dziękujemy.
 9. Do grona dobrodziejów składających ofiary na remonty parafialne dołączyły kolejny raz Śliwice, które przed końcem roku 2017 zebrały za kalendarze i opłatki 3 370 zł. Z całego serca dziękujemy ofiarodawcom oraz ofiarnym woluntariuszom.
 10. W tygodniu od czwartku 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Ponadto w środę obchodzimy wspomnienie św. Antoniego, opata i w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 11. Serdecznie zapraszamy do powstającego nowego Kręgu Małżeństw Domowego Kościoła. Chętnych zainteresowanych Oazą Rodzin prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.