XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 listopada 2020 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy płaczą, albowiem oni będą pocieszeni. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».

1. Uroczystością Wszystkich Świętych rozpoczynamy w Kościele szczególny czas modlitwy za zmarłych.M
    • Msza św. o godz. 12.00 w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu oraz modlitwa różańcowa.
    • Pamiętajmy o wartości modlitwy, o Mszy św. z Komunią św. i o modlitwie wypominkowej.
    • Nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym rozpoczynają się o godz. 18.00; połączone są z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie jest Msza święta.
    • Szczegółowy program jest na stronie internetowej i w gablocie. W kaplicach filialnych modlitwa wypominkowa w niedzielę.
  2. Jutro w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych można uzyskać Odpust zupełny w intencji zmarłych za pobożne nawiedzenie kościoła. Dla zyskania tego odpustu należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Papież Franciszek ogłosił że, przez cały miesiąc listopad, każdy wierny, każdego dnia może skorzystać z daru odpustu zupełnego w intencji zmarłych.
  3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    • w czwartek: po Mszy adoracja w ciszy do 19.30.
    • w piątek: okazja do spowiedzi od 17.30
    • w sobotę: odwiedzimy zgłoszone osoby. chore i starsze z posługą sakramentalną, od godz. 9.00.
    • w sobotę po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W związku z narastającą ilością zachorowań odwołane są spotkania przygotowujące do I Komunii św. i do bierzmowania.
  5. W najbliższą niedzielę 8 listopada:
    • będziemy gościć ks. Jacka Froniewskiego z posługą Słowa Bożego.
    • zostaje tymczasowo wprowadzona dodatkowa Msza św. w Brzeziej Łące o godz. 10.00 do odwołania.
    • planowane poświęcenie na cmentarzu: nowego ołtarza, figury Chrystusa, oraz pomników o godz. 14.00.
  6. Spowiedź św.: w tygodniu i w niedzielę – 10 min. przed Mszą św.