OGŁOSZENIA SZCZEGÓLNE w czasie trwania COVID-19

1. W trakcie nabożeństw obowiązuje bezpieczny odstęp od innych osób (nie dotyczy małżonków i dzieci) obowiązuje (zarówno osoby siedzące jak i stojące również na zewnątrz kościoła). Odstęp obowiązuje również podczas podchodzenia do Komunii św.
  2. Maseczki zakrywające usta i nos obowiązują przez cały czas pobytu w kościele (z wyłączeniem momentu Komunii św.).
  3. Komunia święta „do ust” udzielana jest przy lewych balaskach w postawie klęczącej.
  4. Komunia św. „na rękę” udzielana jest przy prawych balaskach w postawie klęczącej. Lewa ręka położona na prawej mniej więcej na wysokości serca. Kiedy kapłan położy Ciało Pańskie na rękę należy prawą dłonią włożyć komunię do ust i dopiero wtedy wrócić do ławki.