XVI Niedziela w ciągu roku – 19 lipca 2020 r.

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł.

1. W dniach 19-26 lipca br. obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem “Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. W tym czasie, za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróżowanie. W sobotę 25 lipca, w dniu św. Krzysztofa, po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie pojazdów. Ofiary na tacę zostaną przeznaczone na pomoc przy zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy kanonami TAIZE.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00.
  4. Trwa remont posadzki naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary na fundusz remontowy kościoła: drogą elektroniczną na konto parafialne 6 rodzin w sumie 2420 zł, wpłaty dokonywane osobiście i na tacę w kopercie: 10 rodzin w sumie 1750 zł, od mieszkańców Dębna 2600 zł. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają ofiary bezpośrednio w naszych domach, dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary w Brzeziej Łące na ul. Wrocławskiej i bocznych.
  5. Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 15 min. przed Mszą św.
  6. KALENDARZ LITURGICZNY:
    • 20 lipca (poniedziałek) – bł. Czesława (wspomnienie)
    • 22 lipca (środa) – św. Marii Magdaleny (święto)
    • 23 lipca (czwartek) – św. Brygidy, patronki Europy (święto)
    • 24 lipca (piątek) – św. Kingi (wspomnienie)
    • 25 lipca (sobota) – św. Jakuba Apostoła (święto) i św. Krzysztofa
  7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
    • Fryderyk Łakomy, zam. Wrocław; kawaler, Anna Włoszczyk, zam. Wrocław; panna
    • Ciura Jacek, zam. Gajków; kawaler, Węgierek Katarzyna, zam. Brzezia Łąka; panna
    • Bazner Krzysztof zam. Wrocław; kawaler,Machalska Paulina zam. Wrocław; panna