XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

Jezus powiedział do swoich apostołów: « Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał».

1. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. pozostaje bez zmian; dotyczy to kościoła parafialnego i kaplic filialnych.
  2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach, za wspólną modlitwę również o ustanie epidemii oraz odpowiednią pogodę.
  3. Do wtorku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe podczas których modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00.
  5. W czwartek przypada na naszą parafię adoracja wieczysta Archidiecezji Wrocławskiej. Początek o godz. 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 17.00 Różaniec prowadzony przez Żywy Różaniec naszej parafii i zakończenie adoracji modlitwą o powołania kapłańskie.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
  7. W sobotę ksiądz Proboszcz odwiedzi osoby chore i starsze z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić takie osoby w zakrystii lub kancelarii.
  8. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Kancelaria czynna w dni powszednie od 18.30 do 19.00.
  10. 6 lipca rozpocznie się remont posadzki w kościele parafialnym. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu przez 8 rodzin w kwocie 3200 zł. Trwa zbiórka prowadzona przez Radę Parafialną na cele remontowe w kościele parafialnym.
  11. Rozpoczyna się czas wakacji, urlopów. Wszystkim podróżującym, pielgrzymującym i uczestnikom różnych form wypoczynku życzymy bezpieczeństwa i nabrania sił do dalszej pracy lub nauki. Jednocześnie pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, sakramentach i świętowaniu niedzieli i uroczystości.
  12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
    • Mateusz Paczka, zam. Śliwice, Joanna Zarzycka, zam. Śliwice