Uroczystość Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…” Dziś po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.
  3. Próba dla dzieci sypiących kwiaty na Boże Ciało we wtorek o godz. 17.30.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00.
  5. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało w najbliższy czwartek. Zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa, Procesja Eucharystyczna odbędzie się wokół kościoła parafialnego, po Mszy św. o godz. 10.30. W tym roku o zbudowanie skromnych ołtarzy proszę: ołtarz pierwszy przy krzyżu – prosimy mieszkańców Rakowa; ołtarz drugi na pierwszym zakręcie – mieszkańców Brzeziej Łąki – Dębno; ołtarz trzeci na drugim zakręcie – mieszkańców Brzeziej Łąki – Zamłynie i ołtarz czwarty przy murze – mieszkańców Śliwic. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci rocznicowe w strojach komunijnych, dorosłych do niesienia sztandarów, Panie z Żywego Różańca do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej. Proszę, aby baldachim ponieśli strażacy z OSP Brzezia Łąka. Pamiętajmy o maseczkach, zachowaniu odpowiedniej odległości i dekoracji okien. W Boże Ciało nie ma Mszy św. wieczornej, natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne ze śpiewem uwielbienia Pana Jezusa.
  6. Od piątku oktawa Bożego Ciała i procesje wokół kościoła. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, rocznicowe aby uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.
  7. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę 13 czerwca o godz. 19.00.
  8. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00, I grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 10.00.
  9. Kancelaria czynna w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej.
  10. Spowiedź św.: w tygodniu i w Boże Ciało – 15 min. przed Mszą św.
  11. Przygotowujemy się do remontu posadzki w kościele parafialnym. Zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej za tydzień w niedzielę o godz. 17.00
  12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
    • Piotr Leśniak, zam. Bielawa, Aleksandra Kawalec, zam. Bielawa
  13. POŻEGNANIE W minionym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy śp. Pawła Gajewczyka i śp. Walentynę Wojciechowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…