UROCZYSTOŚĆ Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

W ostatnim, najbardziej uroczystym dniu Święta Namiotów Jezus wstał i zawołał donośnym głosem: «Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Rzeki wody żywej popłyną z jego wnętrza». A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był dany, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony.

1. Ostatnie nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30; o godz. 20.30 ostatni różaniec.
  2. Od poniedziałku nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu i w niedziele po Mszy św. wieczornej.
  3. W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  5. Spowiedź św. z racji I piątku od godz. 17.00 w Brzeziej Łące, w kaplicach filialnych 15 minut przed Mszą św.
  6. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Ks. Proboszcz i ks. Wikariusz odwiedzą tylko tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni wcześniej w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie.
  7. W sobotę po Mszy św. wieczornej, zmiana tajemnic różańcowych i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
  8. Od niedzieli 7 czerwca – mocą dekretu ks. abpa Józefa Kupnego ustaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Maseczki zakrywające usta i nos obowiązują przez cały czas pobytu w kościele (z wyłączeniem momentu Komunii św.)
  9. Kancelaria Parafialna czynna od wtorku do piątku od godz. 18.45 do 19.15.
  10. Bóg zapłać za każde dobro i wszelką pomoc, a także za ofiarowane na plebanię produkty.
  11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
    • Piotr Leśniak, zam. Bielawa, Aleksandra Kawalec, zam. Bielawa
  12. POŻEGNANIE: W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Malarz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…