IV Niedziela Wielkanocna –Niedziela Dobrego Pasterza – 3 maja 2020 r.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele nabożeństwa o godz. 17.30. W kaplicach filialnych nabożeństwo majowe po Mszy św.
  3. Różaniec z prośbą o ustanie epidemii, codzienne o godz. 20.30.
  4. Słowo polskich biskupów odnośnie aktualnych i ważnych spraw życia publicznego w gablocie i w załączniku na stronie internetowej parafii.
  5. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Floriana – patrona strażaków. Wszystkim strażakom z OSP Brzezia Łąka, życzymy opieki świętego patrona.
  6. W najbliższy piątek z racji uroczystości św. Stanisława biskupa i męczennika nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane na stronie internetowej parafii.

KALENDARZ LITURGICZNY

• 4 maja (poniedziałek – św. Floriana (wspomnienie)
  • 6 maja (środa) – Świętych Apostołów Filipa i Jakuba (święto)
  • 8 maja (piątek) – Św. Stanisława biskupa i męczennika (uroczystość)