III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

Wtedy otworzyły się im oczy i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. I mówili między sobą: «Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?»

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Pismo Święte przybliża nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza.

2. Msze św. będą sprawowane wg stałego porządku, limit wiernych w kościele parafialnym to 30 osób. Osoby starsze, obawiające się zarażenia mogą do odwołania skorzystać z dyspensy i pozostać w kontakcie duchowym z sakramentem Eucharystii, szczególnie przy pomocy radia, telewizji bądź Internetu.

3. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane od piątku; w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00; w niedziele o godz. 17.30. Nabożeństwa są transmitowane. W kaplicach filialnych nabożeństwo majowe po Mszy św.

4. Różaniec z prośbą o ustanie epidemii i o deszcz, codzienne o godz. 20.30.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Z racji trwających ograniczeń nie będzie odwiedzin chorych.

6. W piątek 1 maja, Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę 2 maja, przypada w tym roku Uroczystość Najświętszej Maryi Królowej Polski. Została ona przeniesiona na sobotę ze względu na to, że w tym roku zbiega się z IV Niedzielą Wielkanocną. Msze święte będą odprawiane w Kątnej o 9.00, w Rakowie o 10.30, w Brzeziej Łące o 12.00 (msza święta w intencji ojczyzny), w Śliwicach o 17.00 i msza wieczorna o godzinie 18.00 w Brzeziej Łące. W sobotę Adoracja wynagradzająca rozpocznie się po Mszy św. i potrwa do godz. 20.30.

8. POŻEGNANIE W minionym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy śp. Tadeusza Stępnia; śp. Mieczysława Łacha; śp. Zbigniewa Wertepnego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…