V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

Powiedział do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»

  1. Transmisja wszystkich nabożeństw, sprawowanych Mszy św. z naszego kościoła parafialnego na stronie internetowej parafii [link]. Gorzkie Żale niedziela godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środa godz. 18.00, Droga Krzyżowa piątek godz. 17.30. Różaniec codziennie o godz. 20.30.
  2. W dni powszednie i niedziele Msze św. bez zmian: Raków środa o godz. 17.00; Śliwice czwartek o godz. 17.00; Kątna piątek godz. 17.00. Wszystkie nabożeństwa sprawowane w obecności max. 5 osób (We Mszy św. mogą wziąć udział osoby, które zamówiły intencję).
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Z racji ograniczeń zawieszone są związane z tym praktyki pobożne (odwiedziny chorych, zmiana tajemnic żywego Różańca)
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym, od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej. W tym czasie okazja do spowiedzi św. W kaplicach filialnych spowiedź przed Mszą św. Na spowiedź świętą można również umówić się indywidualnie.
  5. W tygodniu od godz. 9.00 do Mszy św. wieczornej przedsionek kościoła pod wieżą jest otwarty dla osobistej modlitwy. Są przygotowane klęczniki i krzesła.
  6. W tych trudnych czasach prosimy wszystkich pozostających w domach o gorącą modlitwę o zatrzymanie epidemii, o zdrowie dla chorych i błogosławieństwo Boże dla całej służby zdrowia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcem o godz. 20.30.
  7. Kancelaria parafialna obsługuje parafian tylko w sprawach bardzo pilnych (np. pogrzeb). Bez wyraźniej konieczności prosimy nie przychodzić do kancelarii ze względu na własne bezpieczeństwo. Sprawy załatwiajmy telefonicznie lub przez mail.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane indywidualnie jak i wpłacane na konto parafialne.
  9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Msze św. bez procesji palmowych według zwykłego niedzielnego porządku.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Jana Janusa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…