III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

Jezus odpowiedział Samarytance na to: «O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: „Daj Mi się napić”, to prosiłabyś Go, a dałby ci wody żywej».

Arcybiskup Józef Kupny mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem i uwzględniając Zarządzenie Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. włącznie następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy świętej w radiu, telewizji lub Internecie.

Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br. informujemy, że podczas każdej Mszy św. wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób. W przypadku większej liczby uczestników będziemy na bieżąco podejmować decyzję np. o odprawieniu dodatkowej Mszy św.

Rekolekcje wielkopostne nie mogą odbyć się w zaplanowanym przez nas terminie, czeka nas więc więcej pracy indywidualnej, by przygotować się duchowo do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym nie będzie wyznaczonego terminu spowiedzi przedświątecznej. Bardzo proszę tak zaplanować swój czas, aby znaleźć właściwy moment na skorzystanie z sakramentu pokuty. Zawieszone jest nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę. Msze św. będą odprawiane według stałego porządku. Dla przypomnienia: Msze święte w kościele parafialnym w niedziele o godzinie 7.30, 12.00, i 18.00, w dni powszednie o 18.00. Raków, środa o godz. 17.00; Śliwice, czwartek o godz. 17.00; Kątna, piątek godz. 17.00; Droga Krzyżowa w Brzeziej Łące o 17.30.

Próby, spotkania formacyjne dla wszystkich grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania.

Codziennie od 17.00 do 18.00 zapraszamy na indywidualną adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Na spowiedź świętą można również umówić się indywidualnie. Niech nasza modlitwa będzie duchowym wsparciem dla tych, którzy są chorzy i którzy w tym czasie niosą pomoc potrzebującym. Jednocześnie, zgodnie z zachętą przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski, kapłani naszej parafii będą codziennie, o godz. 20.30 odmawiali modlitwę różańcową. Zachęcamy do duchowej łączności odmawiając różaniec w naszych rodzinach.

Wszystkich prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz zastosowanie się do rozporządzeń państwowych i kościelnych. Prosimy także o okazywanie postawy chrześcijańskiej wobec osób starszych, chorych i samotnych, poprzez codzienną pomoc i zainteresowanie. Ze względu na dynamiczny rozwój obecnej sytuacji wszystkie nowe informacje będą na bieżąco podawane na naszej stronie internetowej parafii. Nade wszystko prosimy o zachowanie spokoju i roztropności. Niech wszelkie trudności będą przeżywane w duchu wiary oraz staną się okazją do wielkopostnej, nieco innej niż zwykle, pokuty. Uzdrowienie chorych módl się za nami.