II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r.

Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza».

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
    •  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Raków, środa o godz. 17.00; Śliwice, czwartek o godz. 17.00;Kątna, piątek godz. 17.00; Brzezia Łąka piątek godz. 17.30
    • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu: Brzezia Łąka o godz. 17.00
  2. Modlitwy kanonami Taize: środa po Mszy św. wieczornej.
  3. Spotkanie Kręgu Biblijnego: czwartek o godz. 19.00.
  4. Wszystkie chętne osoby (dorosłych, młodzież), które chcą się zaangażować w przygotowanie Triduum Paschalnego: czytanie tekstów, budowa Bożego Grobu, zapraszamy na spotkanie: w piątek po Mszy św. wieczornej.
  5. Parafialny Oddział Caritas, rozprowadza paschaliki oraz czekoladowe baranki . Dochód będzie przekazany przez Caritas Archidiecezji, na pomoc potrzebującym. Na stoliku prasowym wyłożone są torby miłosierdzia i skarbonki jałmużny wielkopostnej, akcje prowadzone przez CARITAS.
  6. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Ogólnopolska zbiórka do puszek po każdej Mszy św. Ad Gentes z przeznaczeniem na dzieła misyjne Kościoła w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.
  8. W gablocie i na stronie internetowej parafii informacje służb sanitarnych dotyczące sposobów zachowania się w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa : przeczytaj .
  9. Kancelaria parafialna czynna od środy do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19.00.
  10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
    • Mateusz Chłopek zam. Śliwice, Sylwia Bukowiec zam. Laskowa
    • Dariusz Ziółecki zam. Oleśniczka,Paulina Rzepecka zam. Oleśniczka
  11. POŻEGNANIE: Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Marianna Sieczka, śp. Łukasz Słaboszewski, śp. Henryk Bembnowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…