III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

Jezus zaczął nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie».

1. Dzisiejsza niedziela to III zwykła. Po raz pierwszy ustanowiona przez Papieża Franciszka jako Niedziela Słowa Bożego. Podstawą wszelkiej prawdziwej duchowości chrześcijańskiej jest Słowo Boże, głoszone, przyjęte i rozważane w Kościele.

2. Spotkanie Rady Parafialnej, oraz osób które roznosiły opłatki o godz. 16.00.

3. W środę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej Szkoły Podstawowej w Brzeziej Łące z okazji poświęcenia nowego sztandaru szkoły. O godz. 18. 00 nabożeństwo i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek ks. Maciej zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.30.

5. W piątek po Mszy wieczornej, około godziny 19.00, będziemy rozbierać dekoracje świąteczne. Serdecznie prosimy parafian, o pomoc przy rozbieraniu i wynoszeniu choinek.

6. W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią św. Po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych. Również w sobotę uroczystość poświecenia nowego wozu strażackiego OSP Brzezia Łąka. W Oleśnicy odbędzie się 3 Męski Różaniec. Początek o godz. 8.00 w Bazylice św. Jana w Oleśnicy.

7. Za tydzień Święto Ofiarowania Pańskiego, które w naszej tradycji jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej; prosimy o przyniesienie gromnic. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz klasztorów sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji.

8. Za tydzień w Kątnej bieg charytatywny dla ciężko chorej Tosi Wiśniewskiej o długości 1 km. Początek o godz. 13.00.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo życzliwe, rodzinne przyjecie kapłanów w swoich domach. Ok. 85 % rodzin naszej parafii przyjęło kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Przy okazji kolędy 132 rodziny złożyło ofiarę na sprzątanie kościoła parafialnego. Po zakończonej kolędzie wracamy do zwykłego porządku nabożeństw w dni powszednie. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 18.00, w kaplicach filialnych o godz. 17.00: w środę Raków, w czwartek Śliwice, w piątek Kątna.

10. Po 16 miesiącach posługi p. Teresa Klimowicz, organistka, na własną prośbę opuszcza naszą parafię. Bardzo serdecznie dziękujemy za jej posługę śpiewem i grą na organach, za ogrom zaangażowania szczególnie przy prowadzeniu chóru. Parafia poszukuje nowego organisty.

11. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek od godz. 18.30 do 19.00.

z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz