XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019 r.

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

1. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00.

2. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00.

3. W piątek, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię Kościoła, życzymy obfitości łask Bożych organistce – p. Teresie, chórowi parafialnemu i zespołowi młodzieżowemu.

4. Formularze gotowości przyjęcia młodzieży w ramach Europejskiego Spotkania Młodych Taizé (28 grudnia – 1 stycznia) wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnione formularze można składać w zakrystii lub kancelarii. Planujemy przyjęcie ok. 50 osób (mamy już deklaracje przyjęcia ok. 20 osób).

5. Bóg zapłać za ofiary dla chrześcijan prześladowanych w Sudanie Południowym. Zebrana kwota to 1039 zł.

6. Bóg zapłać wszystkim którzy angażowali się, przy powstaniu chodnika na cmentarzu parafialnym. Zostało ułożone 347 m2 kostki; koszt materiału i pracy wyniósł 33 370 zł. Wiele grobów jest jeszcze nie opłaconych. Wniesione opłaty pozwolą na dalsze inwestycje na cmentarzu.

7. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Naszymi ofiarami na tacę wspierać będziemy budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent.

8. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nowe Życie. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze misyjne w cenie 10 zł.

9. W minionym tygodniu zmarł: śp. Zygmunt Wójtowicz

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.