XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019 r.

Jezus powiedział: „ Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”

1. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Sudanie Południowym.

2. W poniedziałek 101 rocznica odzyskania niepodległości. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Msza św. o godz. 12.00, w intencji Ojczyzny. Dziękując za dar wolności, za wszystkich, którzy swoje życie oddali na jej służbę prośmy Boga o dar mądrości dla sprawujących władzę i poczucie odpowiedzialności za jej przyszłość dla nas samych.

3. Nabożeństwa wypominkowe, w kościele parafialnym, rozpoczynają się o godz. 18.00; połączone są z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie jest Msza święta. 12 listopada wtorek, od mieszkańców Brzeziej Łąki z ulicy Lipowej; 14 listopada czwartek, od mieszkańców Pietrzykowic i Piszkawy; 15 listopada piątek, wypominki bez podanych ulic.

4. Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

5. Również w środę, nabożeństwo w duchu Taizé o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian (w szczególny sposób ludzi młodych) do wspólnej modlitwy, poprzez którą przygotowujemy się do przeżycia Europejskiego Spotkania Młodych.

6. Formularze gotowości przyjęcia młodzieży w ramach Europejskiego Spotkania Młodych Taizé (28 grudnia – 1 stycznia) wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnione formularze można składać w zakrystii lub kancelarii. Planujemy przyjęcie ok. 50 osób (mamy już deklaracje przyjęcia ok. 20 osób).

7. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00.

8. Spotkanie dla lektorów naszej parafii w piątek o godz. 19.00.

9. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, za tydzień, na Mszy świętej o godz. 12.00.

10. Bóg zapłać parafianom z Rakowa za sprzątanie Kaplicy. Od 17.11.2019 sprzątanie rozpoczynają parafianie z Bielawy.
  11. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nowy numer Nowe Życie.

12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Feliksa Gołdę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…