XXX Niedziela Zwykła – 27 października 2019 r.

Jezus powiedział : „Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”.

1. W naszej parafii witamy Brata Jean Daniel ze wspólnoty Taize.

2. W ostatnim tygodniu października zachęcamy do codziennego, wspólnego rozważania tajemnic różańcowych, o godz. 17.30 w kościele parafialnym.

3. Zapraszamy na I Marsz Wszystkich Świętych w naszej parafii. Marsz odbędzie się w czwartek 31 października. Rozpoczniemy Mszą św. o godz.18.00, a następnie przejdziemy trasą procesji Bożego Ciała, śpiewając radośnie, chwaląc Pana Boga. Prosimy aby zwłaszcza dzieci, młodzież, ale również dorośli przebrali się za świętych i błogosławionych. Na koniec konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie.

4. W czwartek okazja do spowiedzi od godz. 17.15.

5. W piątek uroczystością Wszystkich Świętych, rozpoczynamy w Kościele szczególny czas modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o wartości modlitwy na grobach bliskich, o Mszy św. z Komunią św. i o modlitwie wypominkowej. Od 1 do 8 listopada włącznie każdy wierny, każdego z tych dni, może skorzystać z daru odpustu zupełnego w intencji zmarłych. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych i modlitwą w intencjach Ojca św. (np. Zdrowaś Mario). Porządek Mszy świętych 1 listopada:

• 7.30 Brzezia Łąka i Śliwice

• 9.00 Kątna i Raków

• 10.15 Brzezia Łąka

• 12.00 CMENTARZ PARAFIALNY i procesja z modlitwą za zmarłych.

1. W sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Porządek Mszy świętych:

• 16.30 Raków i Śliwice

• 18.00 Kątna, Brzezia Łąka.

• W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną.

1. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy w poniedziałek 4 listopada.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na Papieskie Dzieła Misyjne. Zebrana kwota to 690 zł.

3. Kończą się prace na cmentarzu parafialnym. Bardzo prosimy parafian o pomoc w uprzątnięciu terenu na cmentarzu. Zapraszamy we wtorek na godz. 15.00; potrzebne będą taczki, łopaty, grabie.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorek i środę.

5. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny zawiera płytę z filmem o św. Bernadecie i Objawieniu Matki Bożej w Lourdes. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Jadwigę Papis i śp. Sławomira Korbana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…