XXVIII Niedziela Zwykła- 13 października 2019 r.

 Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

  1. Dziś Dzień Papieski naszymi ofiarami do puszek wspieramy uzdolnioną młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, dzisiaj o godz. 19.00. Dziś nie ma nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
  3. Zachęcamy do codziennego, wspólnego rozważania tajemnic różańcowych, o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
  4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w pełnionej misji.
  5. W najbliższą środę zapraszamy na wspólną modlitwę kanonami Taize. Razem z nami modlić się będą wolontariusze i bracia z Taize.
  6. Zapraszamy na I Marsz Wszystkich Świętych w naszej parafii. Marsz odbędzie się w czwartek 31 października. Rozpoczniemy Mszą św. o godz.18.00, a następnie przejdziemy trasą procesji Bożego Ciała, śpiewając radośnie, chwaląc Pana Boga. Prosimy aby zwłaszcza dzieci, młodzież, ale również dorośli przebrali się za świętych i błogosławionych. Na koniec konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie.
  7. W Przedszkolu Tęczowy Pajacyk w Brzeziej Łące trwa rekrutacja dzieci z rocznika 2016 i 2017 na semestr zimowy. Odział rusza od 1 grudnia. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Warunek to ukończony wiek dziecka: 2,5 roku. Pani Agnieszka Gradka zaprasza do kontaktu.
  8. Nowym Grabarzem Cmentarza Parafialnego został p. Jacek Masternak. Dotychczasowemu Grabarzowi p. Grzegorzowi Niewiarowskiemu dziękujemy. W tygodniu rozpoczną się prace związane z układaniem kostki na głównym chodniku cmentarza.
  9. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.
  10. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nowe Życie.