XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019 r.

Jezus do tego zaś, który Go zaprosił, mówił także: «Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych».

1. W dniu wybuchu II wojny światowej pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich ofiar wojny oraz w intencji pokoju.
  2. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8.00. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę 8 września na Mszy świętej o godz. 12.00.
  3. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawianą w każdą środę o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca; modlimy się o nowe powołania kapłańskie i I piątek miesiąca; wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
  5. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek 6 września o godz. 19.00.
  6. W sobotę odwiedziny duszpasterskie osób chorych i starszych z Komunią św. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą się przygotowywać w tym roku do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 22 września, po Mszy św. o godz. 12.00. Uroczystość I Komunii jest planowana na dzień 17 maja 2020 r. W tym roku szkolnym nie jest planowana uroczystość Bierzmowania.
  8. Bóg zapłać za pomoc w ugoszczeniu kleryków pielgrzymujących z Wrocławia na Jasną Górę.
  9. Archidiecezja Wrocławska organizuje Ogólnopolską Pielgrzymkę Niewidomych do Trzebnicy. Parafia została poproszona o zorganizowanie noclegów, u rodzin, dla około 20 osób z piątku na sobotę, 13 na 14 września. Chętne rodziny, które chcą przenocować uczestników proszone są o zgłoszenie adresów w zakrystii.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na Czuwanie naszej Archidiecezji na Jasnej Górze w dniach 20 i 21 września. Koszt i szczegółowy program zostanie podany za tydzień.
  11. Mieszkańcy Śliwic zapraszają wszystkich Parafian na Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie się 7.09.2019 r. obok świetlicy wiejskiej w Śliwicach: dla dzieci od godz. 15.00, dla dorosłych od godz. 17.00 do 24.00. Dla dzieci przewidziano dmuchane place zabaw. Pieczone i gotowane ziemniaki gratis.
  12. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Dożynek Gminnych, dziękujemy za wspólne dobro.
  13. Serdecznie dziękujemy za pozdrowienia z wakacji i życzenia, które otrzymaliśmy od parafian.
  14. Polecamy prasę katolicką: Nowe Życie, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Opiece Maryi polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.
  1. Kancelaria parafialna czynna, od wtorku do piątku, w godz. 18.30 do 19.00.
  2. Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 10 min. przed Mszą św.