XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

Jezus mówił do wszystkich: «Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa».

1. Dziś Dzień Ojca. Dla każdego taty wypraszamy Boże błogosławieństwo, dla zmarłych życie wieczne.
  2. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. To główna uroczystość patronalna Archikatedry Wrocławskiej i miasta Wrocławia.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00.
  4. Oktawa Bożego Ciała trwa do czwartku. Dzisiaj nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna o godz. 17.30; w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału dzieci: chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Kątnej Msza św. o godz. 19.00, a po niej procesja do kapliczki w lesie.
  6. Uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (ofiara zwana „świętopietrze”). W tym dniu przez naszą parafię przejeżdżać będzie Rolkowa Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. Ok. godz. 10.30 zatrzymają się w Kątnej.
  7. W dniach 13-14 lipca w Brzeziej Łące odbędzie się Festyn Parafialny w Brzeziej Łące. Prosimy o fanty na festyn, które można składać na plebani. Dochód z festynu jest przeznaczony na remont kaplicy w Rakowie.
  8. Zapraszamy do udziału w XXXIX Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę w dniach 2-10 sierpnia. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
  9. Kancelaria czynna w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej.
  10. Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 15 min. przed Mszą św.
  11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
    •  III – Andrzej Perski zam. Pietrzykowice, Katarzyna Długosz zam. Świebodzice