V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

1. Dziś uroczystość I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.15. Polecamy wszystkie dzieci, które przystąpią do I Komunii modlitwie parafian. W tygodniu Msze święte z udziałem dzieci w ramach „Białego Tygodnia”. W piątek pielgrzymka dzieci i rodziców do Sanktuarium Maryjnego w Sulistrowiczkach.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00; w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach. W dniach Mszy św. w kaplicach filialnych nabożeństwo majowe po Mszy św.
  3. W środę 22 maja, po majówce, nabożeństwo do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Polecamy wstawiennictwu św. Jana Pawła II rodziny naszej parafii.
  4. W sobotę w Archikatedrze Wrocławskiej 11 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie.
  5. Za tydzień, w Dzień Matki, Rocznica I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.15. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, oraz spowiedź w sobotę 25 maja o godz. 9.00.
  6. ZAPRASZAMY na PIKINIK RODZINNY który odbędzie się 25 – 26 maja, przy świetlicy w Brzeziej Łące. Wiele atrakcji dla rodzin w sobotę i niedzielę. Dochód z pikniku jest przeznaczony na remont kaplicy w Kątnej. Prosimy o przynoszenie fantów: mieszkańcy Kątnej do p. Sołtys, mieszkańcy Oleśniczki do rodziny p. Fedorowicz, mieszkańcy Śliwic u p. Sołtysa, pozostali parafianie na plebanię. Prosimy o upieczenie ciasta.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki na dolnośląską akcję „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”. Zebrano kwotę 1022,17 złotych i 1 Euro.
  8. Są jeszcze 3 miejsca na wyjazd do Łeby w dniach 02.06.2019r. – 12.06.2019r., w ramach akcji aktywizacja Seniorów 50+. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
  9. ZAPOWIEDZI
    • Tomasz Hypś zam. Kamienna Góra, Paulina Korban zam. Bielawa
    • Krzysztof Doliński zam. Śliwice, Ilona Kępa zam. Śliwice
  10. W minionym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy śp. Genowefę Słaboszewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…