IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – 12 maja 2019 r.

Jezus powiedział: «Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki.

1. Dziś o godz. 16.00 wspólne uwielbienie Pana Boga, za dar relikwii św. Jana Pawła II dla naszej parafii. Wspólną modlitwę prowadzi grupa N.O.E.
  2. Dziś po Mszy jest kwesta do puszki na dolnośląską akcję „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”. Pozyskane środki są przeznaczone na ratowanie POLSKICH NEKROPOLI za naszą wschodnią granicą.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00; w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach. W dniach Mszy św. w kaplicach filialnych nabożeństwo majowe po Mszy św.
  4. W poniedziałek o godz. 19.00 na nabożeństwo fatimskie w 102 rocznicą objawień w Fatimie. W trakcie nabożeństwa Różaniec i procesja światła.
  5. We wtorek wikariusz, ks. Maciej, obchodzi swoje imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w posłudze kapłańskiej w naszej parafii.
  6. W czwartek na godz. 19.30, zapraszamy do kościoła, na wspólną modlitwę kanonami TAIZE.
  7. Uroczystość I Komunii św. w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.15. Spowiedź dla dzieci, oraz rodziców i zaproszonych gości w sobotę 18 maja o godz. 9.00.
  8. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 10.15. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, oraz spowiedź w sobotę 25 maja o godz. 9.00.
  9. Bóg zapłać młodzieży za godne przyjęcie Sakramentu Bierzmowania. Bóg zapłać rodzicom za ufundowanie figury Matki Bożej Fatimskiej do naszego kościoła.
  10. Ogłoszenia Parafialnego Zespołu Caritas: Bóg zapłać za 10 toreb miłosierdzia, które zostały przekazane potrzebującym rodzinom naszej parafii. Ofiara 1420 zł za świece paschalne i baranki została przekazane na dzieła Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Bóg zapłać paniom z Rakowa za pomoc w wykonaniu wielkanocnych palm.
  11. ZAPRASZAMY na PIKINIK RODZINNY który odbędzie się 25 – 26 maja, przy świetlicy w Brzeziej Łące. Dochód z pikniku jest przeznaczony na remont kaplicy w Kątnej. Prosimy o przynoszenie fantów: mieszkańcy Kątnej do p. Sołtys, mieszkańcy Oleśniczki do rodziny p. Fedorowicz, pozostali parafianie na plebanię. Prosimy o upieczenie ciasta.
  12. Są jeszcze 3 miejsca na wyjazd do Łeby w dniach 02.06.2019r. – 12.06.2019r., w ramach akcji aktywizacja Seniorów 50+. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
  13. ZAPOWIEDZI: Mateusz Pichlak zam. Brzezia Łąka, Anna Kargul zam. Brzezia Łąka